Testo P 150mg CORELABS

99,00 

Propionian testosteronu jest estrem testosteronu opartym na roztworze roztworze olejowym. Ester propionian jest dosyć krótki, dlatego jego działanie jest znacznie szybsze niż estrów testosteronu, takich jak cypionat czy enantan. Dlatego wymaga częstych iniekcji, w celu utrzymania stabilnego stężenia testosteronu we krwi na odpowiednim poziomie.

Opis

Klasyfikacja: Steryd anaboliczno – androgenny

Substancja aktywna: Testosteron

Okres półtrwania: około 1 dzien

Okres wykrywalności: 3 tygodnie

Dawkowanie: 50-150 dziennie

Aromatyzacja: Tak

Redukja: Tak

Blokowanie HPTA: Tak

Propionian testosteronu jest estrem testosteronu opartym na roztworze roztworze olejowym. Ester propionian jest dosyć krótki, dlatego jego działanie jest znacznie szybsze niż estrów testosteronu, takich jak cypionat czy enantan. Dlatego wymaga częstych iniekcji, w celu utrzymania stabilnego stężenia testosteronu we krwi na odpowiednim poziomie. Wymagana częstotliwość iniekcji jest największą wadą tego środka, trzeba ich dokonywać codziennie lub co drugi dzień. Jest to szczególnie niekorzystne dla osób z częstymi reakcjami alergicznymi na zastrzyki domięśniowe.

Wśród kulturystów propionian postrzegany jest jako najłagodniejszy testosteron, często stosowany nawet w okresach pracy nad definicją. Niektórzy nawet sądzą, że nie powoduje tak znacznej retencji wody jak jego dłuższe estry. Patrząc jednak realistycznie, teorie takie nie są słuszne. Ester jest usuwany zanim testosteron staje się aktywny w organizmie, dlatego nie ma wpływu na działanie zasadniczego hormonu. Może jedynie wpływać na czas w jakim jego działanie zachodzi. Propionian testosteronu jest jedynym jego estrem, który mogą stosować kobiety. Ze względu na krótki okres aktywności, łatwiej kontrolować jego stężenie we krwi. W przypadku początku występowania skutków ubocznych, szczególnie niekorzystnych dla kobiet, nie muszą one czekać przez kilka tygodni zanim jego stężenie opadnie.

Niektóre koncerny weterynaryjne, a także laboratoria undergroundowe, produkują propionian o stężeniu 250mg / ml. Jest to oczywiście produkt wyłącznie dla bardzo zaawansowanych kulturystów i ciężarowców, skoro takie stężenia osiągają długo działające testosterony (cypionat i enantan).

Inną niekorzystną właściwością testosteronu, (a dokładniej dzięki możliwości przeprowadzenia testosteronu w DHT)- jest jego wysoka androgenność. Często ujawniają się związane z tym skutki uboczne – przetłuszczająca się cera, trądzik, nadmierne owłosienie na ciele, wzrost agresji, przyśpieszenie procesów łysienia, przerost prostaty. Efekty te można zminimalizować, przez ograniczenie konwersji testosteronu do DHT, czyli przyjmowanie takich leków jak I5AR. Finasteryd i dutasteryd zmniejszając stężenie tego metabolitu we krwi, zmniejszają także prawdopodobnie związanie z nim skutki uboczne, narażając się jednak tym samym na większa aromatyzacje.

Najczęściej stosowanym dawkowaniem propionianu przez mężczyzn jest dokonywanie iniekcji z 50 – 100mg środka każdego dnia, lub też co drugi dzień. Podobnie jak w przypadku dłuższych estrów, tygodniowa dawka powinna sięgać 300 – 700mg. Jak każdy testosteron iniekcyjny, ten także doskonale nadaje się do rozbudowy masy mięśniowej i siły. Najczęściej łączy się go z środkami takimi jak Dianabol, Anadrol, lub też, nieco inna opcja, Deca-Durabolin. Z drugiej strony, do zastosowania w cyklach pracy nad definicją, przyjmuje się go w połączeniu z niearomatyzującymi anabolikami, korzystając z pozytywnych właściwości androgennych i krótkiego czasu działania.