Pamiętaj, że SAA to jedynie środki wspomagające, które przyspieszą Twoją drogę do celu. Jednak zawsze fundamentem tej drogi pozostanie odpowiedni trening, dieta i regeneracja.

DIETA

Dieta to podstawa, bez tego żaden steryd nie zrobi z Ciebie wielkiego chłopa. Tak więc:

Musimy mieć z czego czerpać energię – węglowodany

Musimy mieć z czego budować mięśnie – białko

Musimy zapewnić odpowiednią ilość kalorii – zdrowe tłuszcze

Modyfikowanie diety to nie taka prosta sprawa. Wymaga to czasu, cierpliwości oraz odpowiedniej wiedzy na temat naszego organizmu. Musimy wiedzieć na co najlepiej reaguje, jaka ilość węglowodanów powoduje tycie, ile białka potrzebujemy do wzrostu. Wszystko to jest sprawą indywidualną każdego i nie da się stworzyć uniwersalnego schematu dla każdego. Każdy organizm jest inny.

Jak powszechnie wiadomo najbardziej wartościowym źródłem białka jest drób, jaja, ryby i nabiał (na noc). Węglowodany/tłuszcze to istotna kwestia. Ponieważ metabolizm na cyklu SAA pracuje na wysokich obrotach, nie możemy sobie pozwolić na tzw. „puste kalorie” bo w mgnieniu oka narosła by nam opona wokół pasa, przekonasz się o tym jak sam wypróbujesz.

TRENING

Trening to druga fundamentalna sprawa. Każdy mięsień potrzebuje bodźca do wzrostu.

Organizm szybko przyzwyczaja się do jednego schematu wykonywania ćwiczeń, dlatego profesjonalni kulturyści tak często zmieniają swoje treningi. Spróbuj zmienić system treningowy, zmień ilość dni treningowych. Jest wiele metod na „oszukanie” mięśni na treningu, żeby jeszcze trochę podrosły bez pomocy sterydów.

Trening na cyklu również różni się od tego zwyczajnego. Aby maksymalnie wykorzystać przyspieszony metabolizm, wchłanianie pokarmu, regenerację należy zwiększyć intensywność treningów. Będąc na cyklu regenerujemy się z zawrotną prędkością dlatego nie grozi nam szybko przetrenowanie, więc możemy pozwolić sobie na dodatkowe ciężary, ale nie należy przesadzać. Bardzo złudne wydaje się uczucie rosnącej z dnia na dzień siły. Może Ci się wydawać, że jesteś silniejszy, ale stawy, więzadła, mięśnie mogą w pewnym momencie odmówić posłuszeństwa, co może doprowadzić do kontuzji i nici z cyklu. Dlatego należy uważać i nie szaleć z obciążeniami i intensywnością ćwiczeń.

SUPLEMENTACJA

Dzisiejsze suplementy takie jak: kreatyna, boostery azotowe potrafią zdziałać cuda, dlatego też warto najpierw spróbować zbudować mięśnie na tych legalnych wspomagaczach, bo być może okaże się, że bardzo dobrze na Ciebie działają. Suplementy są również niezbędne podczas cyklu, aby uzupełniać niedobory makroskładników i mikroelementów w

Jak powszechnie wiadomo najbardziej wartościowym źródłem białka jest drób, jaja, ryby i nabiał (na noc). Węglowodany/tłuszcze to istotna kwestia. Ponieważ metabolizm na cyklu SAA pracuje na wysokich obrotach, nie możemy sobie pozwolić na tzw. „puste kalorie” bo w mgnieniu oka narosła by nam opona wokół pasa, przekonasz się o tym jak sam wypróbujesz.

Będziemy trzymać się zasady, że na pierwszy cykl należy użyć środków o krótkim okresie półtrwania. Dlaczego? Dlatego, że gdyby coś poszło nie tak, gdybyś spanikował, gdyby wystąpiły niepożądane skutki uboczne, gdyby okazało się, że jesteś uczulony na którąś substancję lub reagujesz inaczej niż inni możesz szybko i bez przeszkód zakończyć cykl.

Tak więc na początek swojej przygody masz do wyboru 2 bardzo popularne środki:

METANABOL lub PROPIONAT TESTOSTERONU

Ponieważ metanabol jest bardzo silnym anabolikiem i bardzo niedocenianym przez amatorów, radzę zacząć od tego drugiego. Testosteron nie jest obcy dla naszego organizmu, dlatego teoretycznie nie będzie on reagował w dziwny sposób na dostanie się środka do krwi. Nie stosuj też połączenia dwóch środków na pierwszy raz, bo nie odczujesz żadnej różnicy w zastosowaniu dwóch na raz czy jednego.

PRAWIDŁOWA INTERPRETACJA ROZPISKI

Przechodzimy do rozpiski:

1-6 metanabol 30mg ed

lub

1-8 propionat 100mg eod

Teraz nauczę Cię, jak zinterpretować naszą rozpiskę, ponieważ wiele początkujących osób ma z tym problem. Na drugim miejscu zawsze mamy nazwę środka. Mówi nam jaki środek zastosujemy. Tutaj prawie zawsze stosuje się skróty, dlatego tak ważne jest, aby te skróty pojąć i zapamiętać. Mało kto stosuje tutaj nazwy właściwe preparatów. Przykładowo: meta – metanabol stosujemy przez 6 tygodni. Na trzecim miejscu zawsze stoi dawka środka jaką będziemy przyjmować, w naszej rozpisce mamy podane 20mg. Na czwartym miejscu mamy zawsze podane w jakiej częstotliwości przyjmujemy środek. U nas mamy ED, czyli codziennie po 20mg mety. Tak więc mamy: 20mg metanabolu codziennie przez 6 tygodni, lub 8 tygodni testosterone propionate co drugi dzień przez 8 tygodni.

JAK WYKONAĆ PIERWSZĄ INIEKCJĘ (ZASTRZYK)

Jak chronić swoją wątrobę?

Wątroba odgrywa zasadniczą rolę w funkcjonowaniu organizmu, stąd też od jej dobrego działania zależy dobre funkcjonowanie całego organizmu. Jednym ze sposobów leczenia wątroby i usuwania dolegliwości wątrobowych jest właściwe odżywianie. Wątroba jest wielką fabryką chemiczną. W jej wnętrzu znajdują się tysiące komórek zwanych hepatocytami. Hepatocyty pełnią dwie podstawowe role: przetwarzają „surowe” składniki odżywcze wchłonięte w jelicie cienkim w substancje lepiej przyswajalne przez komórki naszego ciała oraz odtruwają organizm z substancji toksycznych.

Najważniejszą rolą wątroby jest przemiana glukozy w glikogen – podstawowe „paliwo” dla wszystkich tkanek naszego ciała oraz syntetyzowanie białka z różnych aminokwasów oraz kwasów tłuszczowych z węglowodanów i aminokwasów. Z tychże kwasów tłuszczowych w wątrobie powstaje cholesterol i żółć – substancja niezwykle ważna dla trawienia tłuszczy.

Niektóre środki „uzbrajane” są w specjalne alkile, które maja ochronić substancje aktywną przed silnymi enzymami wątrobowymi. Najczęściej jest to alkil przy 17 węglu w pozycji alfa. Sterydy takie są hepatotoksyczne. Uszkadzają komórki wątroby, a w najgorszym przypadku prowadząc do nieodwracalnych zmian na jej terenie. Może pojawić się żółtaczka, marskość, martwica tak wiec osoby mające problemy z wątroba nie powinny przyjmować takich środków. Ponadto substancje w wersji oralnej częstokroć wywołują problemy z układem pokarmowym, poczynając od żołądka, na jelicie grubym kończąc.

Jak chronić się przed szkodliwym działaniem DHT (trądzik, łysienie, przerost prostaty)

Środki silnie androgenne (testosteron, metanabol, anadrol) bardzo łatwo konwertują do DHT, który jest odpowiedzialny za łysienie oraz za powiększenie prostaty. Aby temu zapobiec stosuje się finasteride który powoduje zatrzymanie działania reduktorów 5alpha, (Proscar, Propecia, Fincar). Skuteczna dawka to 1mg finasteride dziennie.

Jak uchronić się przed rozstępami?

Przede wszystkim należy zadbać o dostarczenie organizmowi odpowiedniej porcji witamin zwłaszcza witaminy A oraz E, które są odpowiedzialne za kondycje skóry. Kolejną rzeczą jest odpowiednie natłuszczenie skóry (idealnie nadaje się tu np. Balsam Nivea do ciała). Warto równierz zaopatrzyc się w jakiś krem na rozstępy np. Mustela albo Cepan.

Jak chronić się przed działaniem estrogenów (ginekomastia)

Kolejnym działaniem niepożądanym jest aromatyzacja. Estrogen powoduje ginekomastie, retencje wody oraz nadmierne odkładanie się tkanki tłuszczowej. Pierwszym lekiem, który jest dobry na ginekomastie jest cytrynian tamoksyfenu (popularny, nolvadex).

Nolvadex dziala prawdopodobnie na zasadzie blokowania receptora estrogenowego. Tamoksyfen zapobiega niestety tylko ginekomastii, nadal zostaje problem nadmiernej retencji wody. Jak barć?? Jeśli jesteś bardzo podatny na gino to proponuje brać od początku cyklu (po 10-20mg dziennie) przez cały okres przyjmowania wysoce androgennych środków aż do momętu przejscia na clomifen, lub poprostu można mieć go pod ręką i zacząć brać gdy pojawią się objawy gino.

Tak jak juz napisalem wczesniej tamoksyfen rozwiazuje jedynie problem ginekomastii nadal pozostaje problem retencji wody. I tu przychodzi nam z pomoca taki srodek jak Cynk. Podczas cyklu z użyciem testosteronu zawsze stosuj cynk, nolvadex trzymaj pod reka na wszelki wypadek, jesli zauwazysz objawy ginekomastii zacznij go stoswac.

Jądra – ważna sprawa. Jak je ochronić?

W okresie przyjmowania steroidów nasze jądra mają upośledzoną produkcję plemników, dlatego nierzadko mówi się o sterylności steroidowej. Trwała impotencja oraz bezpłodność również wbrew pozorom może zaistnieć, wszystko zależne jest o wielu czynników tym niemniej możliwe.

HCG posiada działanie zbliżone do LH(luliberyna) i FSH(foliberyna).

Tak jak naturalny LH powoduje wyrzut testosteronu do krwi przez komórki Leydiga w jądrach. Przyjmowane jest po zakończeniu cyklu raz na około 4dni lub częściej(stosuje się dawki od 1000 do 8000 IU tygodniowo przez 2-4tyg.), przyjmowany jest również w trakcie cyklu, aby zapobiec atrofii jąder (2000 IU tygodniowo). Samo stosowanie hcg nie przywraca równowagi hormonalnej organizmu gdyż gonadotropina kosmówkowa odblokowuje tylko jądra, dlatego stosuje się cytrynian clomifenu, który pobudza podwzgórze do wydzielania LH.

Układ krwionośny, serce, ciśnienie.

Najbardziej jednak powinniśmy monitorować na cyklu SAA układ krwionośny, bowiem z jego powodu najczęściej następują gwałtowne zgony, lub bardzo poważne powikłania. Sterydy podwyższają ciśnienie powodując przeciążenie mięśnia sercowego, ponadto często zaburzają równowagę elektrolitów oraz cholesterolu na korzyść tego złego, co bywa przyczyna zaczopowań naczyń wieńcowych, a tym samym uduszeniem serca. Czasami nawet nie jesteśmy świadomi przejścia zawału serca, kilka zawałów i może się to skończyć udarem lub nawet śmiercią. Tutaj oczywiście kluczowe znaczenie ma nasz pokarm, ale należy uważać ponieważ przykładowo Winstrol mocno podwyższa LDL nawet przy stosunkowo dobrej diecie, a Boldenon znacznie podwyższa ilość erytrocytów co przy dłuższym stosowaniu może być niebezpieczne.

Tutaj z pomocą przychodzi nam szereg preparatów: Wyciąg z głogu, Kozenzym Q10, Omega3, Czosnek, Arjuna, Tauryna, Acard.

Jak zabezpieczyć stawy, więzadła, ścięgna?

Układ ruchu również narażony jest na szkodliwe działanie SAA. Zwiększająca się gwałtowanie masa organizmu, częstokroć przeciąża stawy, więzadła, ściągną. Mogą następować zapalenia, a nawet zerwania. Dlatego na cykl najlepiej zaopatrzyć się w środki ochronne takie jak: glukozamina, msm, chondroityna.

Układ nerwowy.

Ze strony układu nerwowego mogą występować najrozmaitsze objawy, które najczęściej cechowane są osobniczo. Częstokroć występuje agresja, nerwica, euforia, nadpobudliwość, zaburzenia snu – zwłaszcza stosując testosteron, trenbolon. Wielokrotnie również pojawiają się stany depresyjne, lekowe najczęściej w momencie odstawienia sterydu, dlatego bardzo ważne jest PCT, zwłaszcza kiedy stosowany był preparat podwyższający poziom prolaktyny jak trenbolon, nandrolon. Złe samopoczucie, a czasami nawet głęboka depresja może doprowadzić bezpośrednio do choroby psychicznej, nie wspominając o spadkach które tylko wzmocnią ten stan.

Melatonina, 5-htp, Zielona Herbata, Żeń-szeń, ALC, działają tonizująco na układ nerwowy.

Jak skutecznie przykrócić równowagę hormonalną po cyklu??


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *